Střechy a stěny

Home > Střechy a stěny

Novinky


VĚTROZÁBRANY PRO VĚTRANÉ FASÁDY - MONTÁŽNÍ PODKLADY

Akciová společnost JUTA pro Vás připravila aktuální montážní instrukce pro aplikaci větrozábran u větraných fasád. A to včetně používání vysoce UV stabilizovaných větrozábran u fasád, které mají přiznané spáry či otvory v ploše fasádního obkladu.

>> leták


TECHNICKÝ ČLÁNEK O VĚTROTĚSNOSTI A VĚTRÁNÍ ŠIKMÝCH STŘECH

JUTA a.s. pro Vás připravila článek o souvislostech větrání a větrotěsnosti šikmých střešních konstrukcí. Tj. na co si dát pozor při provádění a navrhování šikmých střech ve vazbě na souvislosti odvětrávání různých typů střešních krytin, kdy je nutné řešit funkci větrotěsnosti podstřešní membrány, a souvislosti potřeby větrání nevytápěné střešní dutiny nad zatepleným stropem.

>> leták


PRAVIDLA PRO NAVRHOVÁNÍ A PROVÁDĚNÍ STŘECH

V září 2014 vydal Cech klempířů, pokrývačů a tesařů nová PRAVIDLA PRO NAVRHOVÁNÍ A PROVÁDĚNÍ STŘECH. Tato pravidla mají poskytnout základní informace o zásadách navrhování a provádění jednotlivých částí střech.

U podstřešních fólií se změnilo také číslování tříd těsností z původního označení PHI 1 až 3B (3B nejtěsnější provedení) na nové označení tříd těsnosti DHV 6 až 1 (1 - nejtěsnější provedení). Zároveň byly stanoveny minimální možné technické vlastnosti materiálů pro jejich použitelnost ve střešní skladbě. To poměrně podrobně objasňuje níže uvedený článek.

Bližší informace o zařazení jednotlivých typů podstřešních fólií naleznete u konkrétního výrobku v kategorii - Pro návrh.

Pro více informací můžete kontaktovat technické oddělení podstřešních fólií (viz kontakty).

>> článek "Ochrání Vás Vaše střecha?"


PODSTŘEŠNÍ MEMBRÁNY U PLECHOVÝCH STŘEŠNÍCH KRYTIN

Společnost JUTA a.s. pro Vás připravila příručku o tom, jak vybrat vhodnou podstřešní membránu (DHV) a jak navrhnout bezpečnou a funkční skladbu střechy v případě použití plechových střešních krytin, a to i v případě nízkých sklonů střech.

>> leták


PROBLEMATIKA A HRŮZY PŘI PROVÁDĚNÍ PAROZÁBRAN V ZATEPLENÝCH ŠIKMÝCH STŘECHÁCH A STĚNÁCH

JUTA a.s. pro Vás připravila článek o základní problematice navrhování parotěsnících vrstev v konstrukcích a dále zejména o chybách, které by se při jejich provádění v konstrukci neměly vyskytovat.

>> celý článek v PDF


MOŽNOSTI POUŽITÍ A PŘEDNOSTI LNĚNÉ TEPELNÉ IZOLACE NATURIZOL

JUTA a.s. pro Vás připravila článek o technických přednostech a možnostech použití lněné tepelné izolace NATURIZOL, tj. materiálu, který umí nejen zateplovat, ale i teplo akumulovat.

>> celý článek v PDF


Tel.: +420 499 314 211 | Fax: +420 499 314 210 | Email: info@juta.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací